Erdelí úspěchy na závodech

 

Mezi majiteli jiných plemen psů, věnujících se sportovní kynologii, bývá náš milý erdel, co by pes - závodník notoricky podceňován. O to více potěší srdce každého erdeláře zpráva o úspěších erdelů na závodě vypsaném pro všechna plemena psů.

Napřed telefonicky a potom emailem se dozvěděla od paní Marie Francové o velkém úspěchu našeho plemene na závodě v Záborném. Jednalo se o 3. závod Ligy Vysočiny.

Závod Záborný – 15. 10 .2011

Po teplém podzimu přivítalo všech 19 závodníků jedno z prvních mrazivých rán se světem pokrytým bílou jinovatkou. Počasí se nikdo nezalekl a odhodlaně se vrhli do závodu.

Závodníci byli rozděleni do třech kategorii. V kategorii ZM byli 3 účastníci, v ZVV1 13 závodníků a v ZVV2 3 závodníci.

Sešli se zástupci německého ovčáka, belgického ovčáka, jeden boxer, tři erdelové.

V kategorii ZM kraloval erdel Morin Bohemia Ertis paní Hanky Matějkové a svými body 47, 45, 44 se umístil na prvním místě.

V karegorii ZVV1 zvítězil ing. Stanislav Šlejtr se psem Copy of Dixie Finta-Star. Jeho body 99, 92, 85 hovoří za vše. Na patém místě se v této nejobsazenější kategorii umístila fenka Eria Zlatý most paní Marie Francové. Její body 92, 88, 83 nenechávají nikoho na pochybách o jejím skvělém výkonu.

Jediné, čeho účastníci litovali bylo, že nemohli vztyčit erdelí vlajku při závěrečném vyhlášení výsledků.

Chtěla bych všem našim závodníkům gratulovat k úspěchu. Děkuji jim za reprezentaci a propagaci našeho plemene. Přeji jim mnoho dalších sportovních úspěchů.

 

Ing. Renata Hejčová