Výcvikový víkend v Heřmanově Městci

 

O víkendu 10. a 11. dubna t. r. se konala již potřetí výcviková, klubová akce – obranářský víkend se svazovým figurantem Pepou Kubcem v Heřmanově Městci. Vše bylo „tradiční“ – termín, místo konání, hlavní osoba akce, výborná parta, příjemná atmosféra, pracovní duch.

 

Letošní společnost erdelářů tvořili (abecedně):

S. Hošková a Clea Finta-Star (7 měsíců)

JUDr. A. Hráská a Sandra Ostrnov (14 měsíců)

manž. Janouškovi a Best Finta-Star (necelé 3 roky)

ing. L. Ježová a Kitua Fargo Korak (12 měsíců)

manž. Kypastovi a Quido Family Citas (7 měsíců)

manž. Remsovi a Cordie Finta-Star (7 měsíců)

ing. P. Rezek a Coffee Finta-Star (7 měsíců)

ing. J. Skalická a Petty Family Citas (necelé 2 roky)

manž. Suchomelovi a Happy vom Garnsee (2 roky)

Akce se tentokrát zúčastnili samí mladí erdelové, mnohdy spíše štěňata. Při tréninku bylo vidět, že se jedná o perspektivní, nadějné pejsky a jejich nadšení majitelé snad tyto slibné vlohy dobře zužitkují.  Obě rána jsme startovali na louce, abychom položili pro erdelí děti převážně pachové koláče a kratší rovné stopy a pro starší již „konkrétnější tvary“ stop, po snídani začala obrana, která s polední přestávkou zabrala celý den. Zlatý Pepa Kubec byl neúnavný a mnohdy nás hecoval k aktivitě, když už nás únava začala přemáhat. Všichni pejskové tak prošli čtyřmi koly tréninku za den. Výsledkem pak byly často až neuvěřitelné pokroky, obzvlášť u štěňat.

Pokud máte chuť také objevit, nebo rozvíjet pracovní předpoklady Vašeho pejska, vydejte se s námi. Příští příležitostí si společně zatrénovat, nechat si poradit a pomoci, ale také strávit příjemné, prázdninové dny jsou letní výcvikové tábory, které pořádají všechny komory našeho klubu. Termíny konání najdete na klubovém webu www.airedale-terrier.cz

 

Simona Hošková

 

Best Finta-Star

Clea Finta-Star

Coffee Finta-Star

Cordie Finta-Star

Happy vom Gernsee

Kitua Fargo Korak

Petty Family Citas

Quido Family Citas