Zimní setkání ČK ATK v Újezdu nad Lesy

 

 

Neděle 29. ledna 2012 byla dnem erdelí společenské události, kterou již můžeme nazvat tradiční: zimního setkání erdelářů, které pořádá Česká komora ATK.

Tradiční také bylo ryze zimní počasí, byť tentokrát byl Újezd téměř bez sněhu. Čerstvé venkovské povětří s teplotou pod nulou pěkně prověřil naše nadšení pro věc a odolnost.

A jaký byl program? Dopoledne jsme odstartovali seznámením se s některými novými metodami nácviku poslušnosti, názornou ukázku práce s tzv. flexi-polem a jinými “pomůckami” předvedla organizátorka a šéfka akce naše výcvikářka Anička Brettschneiderová a její 9-měsíční Epiphany Finta-Star, zkrátka Fannynka. Poté mnozí z účastníků vyzkoušeli pod dozorem paní Aničky předvedené novinky.

Před polednem nás navštívil náš “dvorní veterinař” MVDr. Hod, který trvale provádí na našich chovatelských akcích veterinární přejímku. S panem doktorem jsme strávili příjemnou hodinku plnou dotazů na téma domácí péče a ošetření psa. Otázek na téma strava, péče o oči a uši, vakcinace, úrazy, speciální diety a spoustu dalších jsme měli nekonečně. Příjemné posezení s milým odborníkem, v teple s hrnkem čaje či kávy v ruce a v kuchyni se chystal voňavý oběd… Idyla.

Po obědě jsme spokojení, zahřátí zase vyrazili ven, abychom ještě pokračovali s nácvikem poslušnosti a potěšili se příjemnou legráckou: přivolání našich miláčků na čas. Zde nutno říct, že všichni pejskové předvedli svou lásku až závislost na svých páníčcích a také ovladatelnost a v maximálním trysku běželi za svým cílem. Někteří přidali efektní závěr s povalením páníčka J.

Odpoledne za námi přijel figurant Robert Fagoš, mj. vynikající chovatel a cvičitel boxerů. Nabídl nám “dvoukruhovou” obranu. Někteří již spěchali domů za svými rodinami, ale většina z nás si šanci zakousat si nenechala ujít. A stálo to za to.

Myslím, že setkání erdelářů byla milé, veselé, poučné a pestré, a to jistě způsobí další nárůst účastníků v příštím roce. Už letos jsme se radovali z hojné účasti, byť někteří tradiční účastníci nedorazili kvůli zimní dovolené na horách. A kdo tvořil letošní partu? Byli to (abecedně):

 

Lenka Bláhová a Izidora Terno

Kateřina Blahutová a Iggy Terno

Anna Brettschneiderová a Epiphany Finta-Star

Simona a Kateřina Hoškovy a Clea a Elmo Finta-Star

Manželé Hozovi a Polly Family Citas

JUDr. Alexandra Hráská a Sandra Ostrnov

Michaela Hráská a Didi od Komáří vížky

Helena Klimčíková bez psa

Kristýna Králová a Indiana Terno

Manželé Pavelkovi a Bengál Agayaga

Luděk Rada a Buccaneer Classic Mytys

Ing. Petr Rezek a Coffee Finta-Star

Manželé Sazmovi a Egbert Finta-Star

Martin Stýblo a Elwin Finta-Star

Mannželé Šediví a Nerie Bohemia Ertis

Marie Šimbalová a Izzy Terno

Jiří Vladyka bez psa

Jiří Zaňák a Wilhelm von Erikson

 

Nakonec patří poděkování pilné Aničce Brettschneiderové za organizaci této bezvadné akce a samozřejmě České komoře ATK za poskytnutí financí na pronájem cvičiště a přednášku MVDr. Hoda.

 

Na viděnou na další klubové akci! Nevíte-li, co Vaše komora pořádá, podívejte se na klubové stránky: www.airedale-terrier.cz, sekce Aktuality, akce. Zde naleznete plán akcí na letošní rok. Ale už nyní si, prosím, poznamenejte, že zásadní událost našeho klubu, první mistrovství ATK, se koná o víkendu 19. a 20. 5. 2012 ve Zbraslavi u Brna (bližší propozice již brzy na v. u. web. stránkách). Srdečně Vás zveme a těšíme se na všechny závodníky a diváky!

 

 

Simona Hošková