Zimní setkání přátel AT v Újezdu n. Lesy 20. ledna 2008

 

Předposlední lednová neděle proběhla pro nadšené erdeláře v duchu hrátek i výcviku na (pro Českou komoru tradičním) kynologickém cvičišti v Praze 9 – Újezdu nad Lesy. Toto přátelské setkání lze telegraficky shrnout takto: šťastní psi, příjemná atmosféra, téměř jarní počasí a velmi komorní složení.

Naše výcvikářka a věrná organizátorka těchto akcí a především letního výcvikového tábora pani Anička Brettschneiderová udělala opět maximum. Vymyslela prima zábavu, přesně ušitou na rošťáckou a trochu „rozežranou“ naturu erdela, zajistila poháry pro vítěze soutěží a pro každého měla krásné diplomy s hromadou různých psích dobrot. K tomu všemu snad i objednala počasí – 20. ledna na nás dýchalo jaro!

Přesně po ukončení soutěží v „opičí dráze“, chytání buřtů a přivolání psa na čas přijel zlatý hřeb našeho programu: figurant Vlasta Kniha. Pan Kniha v minulosti figuroval na našich bonitacích a klubových akcích, erdely zná a dobře rozumí jejich výcvikovým specifikům. Proto byla jeho individuální obrana na dvě kola úžasným přínosem pro všechny zúčastněné.

Aby bylo možné všem chválám uvěřit, je třeba přidat i nějaký negativní pocit – jediná možná pochvala pro Aničku B. se nekonala: poděkování v podobě hojného počtu zúčastněných.

 

Simona Hošková