Tradiční zimní setkání ČK ATK

 

V neděli 30. 1. 2011 proběhlo na cvičišti v Praze – Újezdu nad Lesy již vskutku tradiční zimní setkání erdelářů z ČK ATK. Ať o účasti rozhodla dobrá pověst akce, či  jsme toužili po pejskařských aktivitách uprostřed zimy, zkrátka počet účastníků zimního srazu se oproti loňsku zdvojnásobil!

Na prezenční listině se zapsali tito členové  i se jmény svých pejsků:

 

D. Geblerová a norfolk teriér Rumcajs Hani Danja

manž. Hermanovští a Bengi Finta-Star

Simona a Kateřina Hoškovy a Clea Finta-Star

manž. Hozovi a Cheron Bohemia Ertis

JUDr. A. Hráská a Sandra Ostrnov

manž. Janouškovi a Best Finta-Star

ing. L. Ježová a Kitua Fargo Korak

H. Klimčíková

pí. P. Landová a Kama Dobrá trefa

manž. Pavelkovi a Bengál AgaYaga

ing. P. Rezek a Coffee Finta-Star

manž. Suchomelovi a Happy vom Garnsee

p. J. Vladyka a Varon Bohemia Ertis

 

Program byl odstartován oblíbeným přivoláním na čas, který vyhrála neuvěřitelným časem pod

5 sekund mladičká Coffee a její páníček tak získal líbivý dar – porcelánovou misku.

Po pěkném protažení těl pejsků a lehkém promrznutí pánečků (celý den se držely teploty pod nulou) jsme se přesunuli do klubovny. Zde jsme nejen zahřáli svá těla, ale také mozkové závity díky vědomostnímu kvízu hlavní organizátorky akce Aničky Brettschneiderové. Otázky se samozřejmě týkaly erdelů i psů všeobecně, a tak bylo třeba si vzpomenout např. na počet zubů psů nebo na podmínky uchovnění našeho plemene. Mnohé z nás vlastní nevědomost zlehka zaskočila…..:-)

Pak jsme se opět vydali ven, abychom naše miláčky nechali pohrát si, užít si kamarády nejbližší, protože nejvíce si vždy rozumějí zástupci stejného plemene. Psi skotačili, pánečkové povídali, sdělovali si různé zážitky či zkušenosti . Nakonec tohoto rozverného volna se podařila i hromadná fotka některých erdelů a šup zase zpátky do tepla. V klubovně nám Anička dokázala, že je nejen výborná organizátorka a výcvikářka, ale také kuchařka a podala nám všem oběd.

Přišel čas na krátké trávení a přijel figurant Lukáš Kraus. K naprosté spokojenosti všech zúčastněných se věnoval psíkům dle jejich věku a úrovně výcviku.

Pak už nastal čas loučení, projevů spokojenosti s pěkně strávenou nedělí a tradičních příslibů brzkého setkání. Na závěr se sluší poděkovat Aničce za pečlivou přípravu akce a bezchybný průběh, bylo to prostě super!

 

 

Simona Hošková (CHS Finta-Star)

 

 

Přivolání na čas

 

Nekonečné hrátky a žádné šarvátky

 

 

 

zleva (ve špatném světle):
Kama Dobrá trefa, Bengál AgaYaga, Best Finta-Star, Clea Finta-Star, Sandra
Ostrnov, Coffee Finta-Star a Bengi Finta-Star