LVT Roudná u Soběslavi, 4. – 11. 7. 2009

 

Na letošním letním táboře se sešlo 21majitelů AT  a 23 rodinných příslušníků, 10 majitelů jiných plemen (maďarský ohař, německý ovčák, chodský pes, německý.špic, německý boxer, karelský medvědí pes)..

Náplní LVT byl výcvik a výchova našich psích kamarádů, výměna názorů a rad na toto téma a užívání aktivní dovolené. O počasí psát nebudu, bylo prostě “akorát“.

Čtyři družstva psovodů vedli Standa Šlejtr, Jiřinka Remsová, Anička Brettschneiderová a Hanka Vychodilová, kteří se snažili své svěřence naučit a vylepšit jejich přístup k výcviku  psa a lépe svého erdela pochopit.

Během týdne se uskutečnil pod vedením paní Zuzany Huclové (rozhodčí z výkonu) seminář

o výcvikových řádech. Jeho náplní bylo:

1. Všeobecné zásady na akcích při zkouškách a závodech

2. Vystupování psovoda na zkouškách a závodech.

3. Metodika prováděných cviků

Z neznalostí výcvikových řádů vznikají problémy se ztrátou bodů za hodnocení daného výkonu. Každý sport má svá daná pevná pravidla, která by se neměla obcházet, ale dodržovat.

Výchova a výcvik psa je dlouhodobá a důsledná práce, na které strávíte mnoho svého volného času, a to za každého počasí. Letní výcvikové tábory mají pomoci novým majitelům erdelů pochopit princip výcviku teriérů. Zkušení majitelé se mohou naučit nové výcvikové metody.

Koncem týdne v pátek byly připraveny závody pro všechny zúčastněné podle dovednosti psovodů a vycvičenosti jejich háčkovaných pejsků a jiných psích kamarádů.

Závody dopadly k spokojenosti všech (nevím, zda i naší paní rozhodčí), k hodnocení výkonů byly připraveny poháry, diplomy a sponzorské dary od firmy Candy.

Chtěla bych poděkovat všem přítomným erdelelářům za jejich snahu dát více svému AT, a tím i pomoc v propagaci tohoto plemene.

 

Anna Brettschneiderová, výcvikářka  České komory ATK

 

P.S. Touto cestou bych ráda poděkovala za velkou podporu a součinnost panu Krátkému ze Soběslavi, který velmi pomohl při zajištění terénů na trénink stop, dále pak při vyhledání lékaře pro nemocného p. Koberu a nakonec zajistil p. Hozovi servis pro nečekaně porouchané auto..