Dovolená s výcvikem Moravskoslezské komory 2007

 

Letošní dovolená (nebo-li výcvikový tábor) se konal 19. 8. – 26 .8. 2007 v krásném prostředí Beskydských hor v Dolní Lomné v penzionu Polana. Účastníci se sjeli v hojném počtu 34 lidí, včetně dorostu a přivezli s sebou 15 erdelů, 2 německé ovčáky, 2 leonbergery, 2 pudlíky a jednoho howavarta.

Hlavním vedoucim tábora a osoba zodpovědná byl opět JUDr. Petr Beníček. Úlohy výcvikáře a figuranta se ujala osoba osvědčená Láďa Košťál, na stopách mu pomáhala Anička Brettschneiderová.

Letošní dovolenou jsme pojali trochu jinak, vždyť nejen prací je člověk a pes živ. A tak bylo plno zábavy pro páničky a jejich rodinné příslušníky.

Každý den měl svého patrona např. K. Čapek, E. Beneš a jiné známé osobnosti, co vlastnili erdela. Psíkům byl dán denní režim. Ráno stopy, dopoledne poslušnost pro juniory. V podvečer poslušnost pro všechny a potom obrana. Bylo toho docela dost, ale jak se ukázalo, někteří erdelové kousali a organizovaně cvičili poprvé a šlo jim to velice dobře.

Kromě výcviku byla na programu  i osobní návštěva pí. starostky Dolní Lomné, která nám přišla popovídat o krásách zdejšího kraje a zároveň nás i psíky pozvala na návštěvu zdejší rezervace -pralesa Mionši. Což jsme velice rádi přijali a uskutečnili, jen večer někteří poplakávali, že to byla náročná túra.

Během dne jsme dělali různé výlety po okolí, např. na Kamenitý a jiné. No a večer, když se setmělo, pořádali jsme táborák s klasickým opékáním párků nebo grilování dobrého masa.

Letošním zpestřením byla pyžamová párty - diskotéka, vstup byl povolen jen v nočním úboru, pyžamu.

A aby ani naši miláčci nestáli stranou, byla pro ně vyhlášená soutěž o Nejlépe oblečeného erdela. Vybrat nejlepšího měla porota těžké. Pěkná indiánka alias Elisa, lev salónů Etorek, robotník Edward, sportovec Richi, švihák Pascal nebo tři bratři v pruhovaném triku Boss, Dwight a Henrietta. Ale nakonec vyhrál krásný německý bombardér Fanda.

Týden jsme cvičili a bavili se. U vínka či kávičky povídali různé historky hlavně o erdelech. Uběhlo to jako voda, ale měli jsme fajn pocit, že jsme udělali něco dobrého nejen pro psy, ale i pro sebe. Velikou radost měla celý týden Iva Králová, sešlo se jí  na táboře 8 psích dětí

ze 4 vrhů.

Nakonec společné foto a ujištění, že příští rok se zase sejdeme. Kde? To není ještě přesně dáno, ale na dobrém místě s bezva partou erdelích nadšenců.

 

Vaše Iva Králová