Výcvikový víkend v Heřmanově Městci 4. -5. 4. 2009

 

Klubový výcvikový víkend v HM se po loňském optimistickém startu konal podruhé na stejném místě a v téměř shodném termínu. Také sestava skupiny nadšených cvičitelů erdelů byla velmi podobná a nejvíce nás těšila „věrnost“ figuranta – vynikajícího Pepy Kubce. Akce byla převážně věnovaná obranám, stopy a poslušnost bylo možné trénovat podle dohledem šéfky akce Aničky Brettschneiderové, nebo samostatně.

Hlavní osobou víkendu byl samotný figurant, který nás všechny nadchnul svou pracovitostí, vstřícností a ochotou poradit, pomoci. Při večerním posezení pak zastal roli hlavního baviče společnosti, takže bez Pepy Kubce by tato akce nemohla být úspěšná. Klubová výcvikářka Anička Brettschneiderová tradičně připravila s nadšením sobě vlastním celý víkend od příjezdu prvního účastníka do odjezdu toho posledního.

K samým chválám ještě musím přidat: nádherné, slunné počasí (na psí akci možná až moc), výborná, přátelská společnost, všudypřítomná chuť trénovat, ale i se bavit, užít si společný víkend. Říká se, že aby informace byla věrohodná, je třeba k superlativům přidat i nějakou reálnou, negativní poznámku – zde je: počet účastníků s erdely. Přišlo mi až neuvěřitelné, kolika dalšími psovody s jinými plemeny bylo třeba (velmi komorní) kapacitu tábora zaplnit. Věřím, že klubem dotovaná cena za akci v řádech stokorun důvodem k neúčasti nebyla. Ve shodném termínu se konala národní výstava v Ostravě, zde se zúčastnili dva erdelové, takže ani zde nenacházím vysvětlení. I když byl víkend věnovaný především obranám, neznamenalo to, že se musí zúčastnit pouze již „cvičení“ psi. Pro začátečníky je zde obrovský prostor (také se akce zúčastnili) a zároveň máte jistotu startu sportovní kariéry psa skutečně kvalitním figurantem. A jak jsem již výše psala: na stopy a poslušnost také došlo.

Pro Vaši představu: zde je seznam zúčastněných erdelářů (abecedně řazeno):

 

manž. Hermanovští a Bengi Finta-Star

S. Hošková a Dotty van´t Asbroek

manž. Janouškovi a Best Finta-Star

ing. Pavel Job a Butterfly Finta-Star

O. Laušman a Ulf Bohemia Ertis

manž. Suchomelovi a Happy vom Garnsee

J. Zaňák a Pollux von Erikson

 

Není to málo? Nebojte, Anička je opravdu duše nadšená: za rok Vám tuto akci připraví zas. Tradice konání skvělé výcvikové akce byla položena, není třeba ji také začít tradičně dobře obsazovat?

 

Srdečně                                                                      Simona Hošková

 

Bengi Finta-Star

Best Finta-Star

Butterfly Finta-Star

Dotty van't Asbroek

Happy vom Garnsee

Pollux von Erikson

Ulf Bohemia Ertis