4. ročník Memoriálu Dory Geblerové

 

 

Letošní ročník Memoriálu Dory Geblerové byl již čtvrtým v pořadí, a přesto byl jako nový. Tento můj pocit způsobila zaprvé změna místa konání v pro nás zatím zcela neznámém prostředí kempu Orion v Roudné u Soběslavi a zadruhé jakési „objevení“ této akce erdeláři. Alespoň účast závodníků a diváků o tom svědčila.

Kemp Orion nejspíš odstartuje další éru erdelářských výcvikových akcí, a tak po Vodňanech,  Loutí, Heřmanově Městci a Žirovnici přichází krásné prostředí Táborska s řekou, rybníky a historickými lákadly v okolí. Ideální místo pro volné chvíle v rámci letního výcvikového tábora. Okolní louky nabízí šance pro trénink stop a sousední plochy pro nácvik poslušnosti a obrany. Jen je třeba vyřešit absenci překážek.

Účast na závodu byla opravdu mimořádná. Byly otevřeny čtyři kategorie s těmito počty závodníků:

ZZO – 8 startujících, ZM – 4, ZVV1 – 5, FPr2 – 5

Naše výkony již tradičně posuzovala paní Zuzana Huclová, která také hodnotí povahy na bonitaci České komory a na závodu či zkouškách v rámci letního výcvikového tábora ČK. Tak jak to bývá, byla s řadou našich výkonů spokojená, pro některé ji chyběly odpovídající body a pochopení. Mnozí závodníci byli ostřílenými matadory, jiní ryzími nováčky i s obvyklou nervozitou a z toho plynoucími chybami. Občas i došlo na dráždění spravedlivé paní rozhodčí neznalostí zkušebního řádu. Výsledky celého klání naleznete v závěru.

Dalšími dobrými dušemi Memoriálu byli naše zlatá a pracovitá výcvikářka Anička Brettschneiderová a špičkový figurant Pepa Kubec.  

Paní Anička připravila intenzivních 24 hodin závodu od zajištění akce přes samotné závodění po zábavu a sponzoring. Za to jí patří tradiční dík a poklona před jejím nadšením a nasazením. Musím sebekriticky konstatovat, že na takového akce vyrážím s lehkostí a jistotou, že Anička vše zařídila a není třeba se více o organizaci zajímat – hanba mi. Další úžasnou součástí této akce byl figurant Pepa Kubec. Byla to již jeho třetí účast na erdelářské akci a my již neskromně chápeme Pepu jako „našeho“:-)). Je naprosto bezvadné, jak tento figurant dokáže pomoci a poradit, vždy s úsměvem a ochotou bez tak známé „figurantské arogance a nadřazenosti“. A erdelové ho milují pro jeho rychlost a temperament, mrštného erdela pomalý člověk nenadchne.

A nakonec dárečky, zlatý hřeb programu… Společnost Samohýl, výhradní distributor špičkového krmiva Purina ProPlan, nás již podruhé zahrnula svými odměnami pro zúčastněné a vítěze od různých drobných propagačních předmětů po batohy, tašky až k menším či velkým balením špičkového krmiva Purina ProPlan. Dárek dostal úplně každý, a tak všichni byli spokojeni.

Co samozřejmě dělá takovouto akci je společnost zúčastněných lidí a také nálada, atmosféra, pohoda. Erdeláři jsou převážně partou stálých nadšenců, kteří celoživotně holdují delikatese jménem erdel. Zároveň tato společnost touží po nových fanoušcích a již chovatelé takovéto lidí vyhledávají a podporují. Je potěšitelné, že i na Memoriálu se několik „nových sil“ objevilo, nebo svou účastí potvrdilo své předešlé nadšení.a zajímavý start. Velkou radost nám také přinesla účast v historii Memoriálu prvního zahraničního závodníka pana Jaroslawa Sliwinskeho se psem Curtem Clark Adia Avi. Nakonec dokonce skončil na „stupních vítězů“ v kategorii ZVV1.

Atmosféra setkání byla velmi přátelská, večer uvolněná a došlo i na otevřenou výměnu názorů, vždyť téma udržení povahy trápí všechna pracovní plemena. Vzhledem k četnosti setkání lidí doslova od Teplic po Ostravu by se dalo vyprávět, „drbat“, diskutovat a filozofovat po několik večerů. Všichni jsme projevili přání se brzy znovu potkat – nevím, mnohým se to podaří, jiným nikoliv. S jedním ale lze počítat, na 5. ročníku Memoriálu tu šanci máme, stačí jenom přijet

 

Simona Hošková

  

Výsledky 4. ročníku Memoriálu Dory Geblerové:

 

Kategorie ZZO:

 

 1. Iva Králová a Dwight Dwane Adia Avi

 2. Zlata Kroupová a Carolina of Lussyland

 3. Petr Kroupa a Ives Fargo Korak

 4. Dana Hermanovská a Bengi Finta-Star

 5. Jakub Hoza a Polly Family Citas

 6. Dana Císařová a Arleta Bohemian Britan

 7. pí. Suchomelová a Happy vom Garnsee

 8. ing. Oldřich Tikal a Juno Dobrá Trefa

  

Kategorie ZM:

 

 1. Marie Francová a Eria Zlatý Most

 2. Iva Králová a Henrietta Yard (11-letá zakladatelka CHS Adia Avi)

 3. Robert Kobera a Aran Rokoali Holies

 4. Stanislav Hoza a „Toby“ Bohemia Ertis

  

Kategorie ZVV1:

 

 1. Simona Hošková a Dotty van´t Asbroek

 2. Pavel Šabacký a Archibald Adia Avi

 3. Jaroslaw Sliwinski a Curt Clark Adia Avi

 4. ing. Renata Hejčová a Zaaron Classic Mytys

 5. Robert Kobera a Akim Interhaf

  

Kategorie FPr2:

 

 1. Pavel Šabacký a Archibald Adia Avi

 2. Simona Hošková a Dotty van´t Asbroek

 3. Iva Králová a Henrietta Yard

 4. Jaroslav Sliwinski a Curt Clark Adia Avi

 5. Helena Klimčíková a Dorothea Brettan

 

Sympatický zahraniční účastník - Jaroslav Sliwinski a Curt Clark Adia Avi Marie Francová a Ebria Zlatý most Ing. Oldřich Tikal a mladičká Juno Dobrá trefa V pozadí Iva Králová a Dwight Dwane Adia Avi Nováčci Jakub Hoza a Polly Family Citas V pozadí pí. Suchomelová a Happy vom Garnsee Dana Císařová a Arleta Bohemian Britan Aran Rokoali Holies na vyštěkání Dotty van't Asbroek na obraně Hodnocení stopy Archibalda Adia Avi Bengi Finta-Star ve skupince osob Budoucnost klubu - Kateřina Hošková a Sandra Ostrnov JUDr. Hráské Závěrečné slovo - zleva rozhodčí Zuzana Huclová, Anička Brettschneiderová, Dora Geblerová (dcera pí. Geblerové), figurant Pepa Kubec a předseda ATK ing. Jan Šilhavý Záverečný nástup Sponzor