Den erdela 23. 10. 2011  

 

Den erdela se konal  na novém cvičišti kynologického klubu Rybníček v Brně – Komárově. Ráno nás vzbudilo ne příliš vlídné podzimní počasí. Zatopili jsme si v klubovně, připravili občerstvení a čekali na účastníky. Psy jsme nechali volně pobíhat. Zatím se sešli samí psi přátelští.

Kolem  desáté hodiny se začaly na parkovišti objevovat auta. Najednou bylo cvičiště plné lidí a volně hrajících si psů. Sešlo se kolem 20-ti erdelů a všichni si hráli. Byl to nádherný pohled.

V kantýně jsme  nechali paní Sekaninovou a paní Vrbovou, aby zatím pečovaly o rodinné příslušníky psovodů a vyrazili jsme cvičit poslušnost. V řadě se sešlo 16 psů. Rozdělily jsme si je s Mgr. Lázničkovou podle pokročilosti zhruba na polovinu a pustili se do práce.

Přivítali jsme velikost cvičiště a každá skupina cvičila na své vlastní ploše. Procvičili jsme chůzi, obraty, odložení, přivolání, aporty, překážky a všechno ostatní.

Poté se dostavil figurant – Miloš Dundálek. Starší psi ho radostně přivítali, protože ho znají z tábora. Mladí psi záhy pochopili, že teď je konečně čeká legrace.

S figurantem jsme trénovali každý individuálně podle psích schopností.

Během trénování jsme stihli probrat všechny otázky, drby…..

Vzhledem k počasí nám přišla vhod vytopená klubovna a teplé občerstvení.

Zpestřením byla přítomnost 4 papoušků v kleci a dvou „ cvičákových „ , velice drzých koček. Někteří psi nemohli věřit svým očím a svému nosu. Zájem o figuranta však převýšil zájem o kočky.

Účastníci se k nám sjeli ze širokého okolí. Myslím, že po cvičení spokojeně odjeli domů.

Výbor komory se potom sešel k výborové schůzi a probral všechny důležité otázky.

Naplánovali jsme si hlavně termíny dalších setkání. V zimě to budou společné vycházky a na jaře opět Den erdela. Pevně doufám v opět hojnou účast.

Děkuji všem zúčastněným za účast. Výbor komory a mě osobně to velmi potěšilo.

 

Těším se na setkání na dalších akcích ing. Hejčová