Den Erdela

 

    21.1.07 se nám vydařilo setkání majitelů AT. Počasí nám přálo, nepršelo a sluníčko taky vykukovalo. Akce začínala v 10hod a s trochou nervozitou jsem očekávala kolik se nás sejde. Sešlo se nás 13 psovodů a 11 rodinných nadšenců. Na den erdela přijela i paní MUDr. Philippová a ing.Šilhavý.

Na uvítanou jsem připravila dvě disciplíny: Rychlostní běh psa k páníčkovi a stopky se zastavily až když majitel psa odchytil, abyste měli představu o rychlosti napíši nejlepší čas:fenka Dotty za 7.3 sekundy a nejhůře na tom byl pes Eda, který sice za paničkou přiběhl, ale opět to vzal zpátky mezi psy, jeho čas byl 34 sekund.

 

    Dále byla připravena opičí dráha na prokázání umění erdela s totožnit se s akrobaty a cirkusáky. Do této dráhy jsem vložila dva prvky, které jsou na naší bonitaci:přivázání u kolíku a posazení psa na váhu.

Poté byla pro začínající psovody v teple klubovny malá přednáška o vhodném vybavení pro cvičícího psa .

Ještě než přijel figurant, který náš den zakončil,stačili jsme ještě vysvětlit některým majitelům jak na přivolání, zlepšit chůzi u nohy a jiné. Sportovní obrana na závěr byla zvršením hezkého dne s erdeláři.

Děkuji všem zúčastněným a doufám, že tato setkání stanou tradicí.

 

klikněte pro zvětšení