Den erdela – zimní setkání

V neděli 31. 1. 2010 proběhlo na cvičišti v Praze – Újezdu nad Lesy zimní setkání nadšených erdelářů. A poslední čtyři slova je dobré zdůraznit – počasí a podmínky byly ryze zimní, a tak dorazili jenom skuteční nadšenci.  Mnohé zájemce o akci zradilo vlastní zdraví či stav českých komunikací.

Okolnosti dovolili zúčastnit se těmto erdelům, erdelkám a erdelatům (a jejich pánům):

 

MUDr. Doležal a Claire Finta-Star

D. Geblerová a norfolk teriér Runy

manž. Hermanovští a Bengi Finta-Star

manž. Hoškovi a Dotty van´t Asbroek + Clea Finta-Star

manž. Ježovi a Kitua Fargo Korak

H. Klimčíková (mimořádně bez psů)

manž. Suchomelovi a Happy vom Garnsee

p. Vladyka a Valda

 

Milé dopoledne odstartovala výcvikářka ČK ATK Anička Brettschneiderová diskusí v klubovně na téma výcvik erdela, odstraňování zlozvyků a také seznámila přítomné s připravovanými klubovými akcemi. Všichni se nejvíce těšíme na letní výcvikový tábor, a to nejen kvůli nyní postrádanému teplu a sluníčku, ale především díky vyhlídce na tradiční sešlost příjemné party. Letošní LVT bude opět zakončen zkouškami z výkonu, takže  jistě mnozí z nás s chutí využijí tuto šanci, vždyť po intenzivním, týdenním tréninku se skládají lépe.

Později jsme dvakrát opustili teplo klubovny, abychom „na place“ nejprve pocvičili psíky v základech poslušnosti. Pak za námi přijel figurant Lukáš Kraus, který svou příjemnou prací potěšil erdely i jejich pány a všichni si ve dvou kolech užili „hru na šupáka a nekompromisní pejsky“.

Finální tečkou za erdelím setkáním byl domácký oběd v duchu české kuchyně, abychom nakonec plni pěkných zážitků a také dobrého jídla spokojeni odjeli do vyhřátých domovů.  

Co říci na závěr? Snad nás při příštím setkání méně zaskočí lednové počasí a dovolí nám tak sejít se v hojnějším počtu. Na viděnou na další sportovní akci našeho klubu!

 

Simona Hošková (CHS Finta-Star)

 

P.S. Jistě mohu i jménem všech zúčastněných poděkovat Aničce Brettschneiderové za přípravu a průběh této akce, opět to „nemělo chybu“!

 

Clea Finta-StarKitua Fargo Korak Claire Finta-Star Bengi Finta-Star Happy vom Garnsee Valda

Čekání na obranu - zleva Kitua Fargo Korak, Clea Finta-Star, Dotty van´t Asbroek, Claire Finta-Star Bengi Finta-Star Clea Finta-Star Kitua Fargo Korak Claire Finta-Star Dotty van't Asbroek